اخبار صنعت تهویه و تاسیسات
سیستم کنترل زمان کارکرد موتور خانه شوفاژ
سازمان کنترل هوشمند موتور خانه بومی شد
تامین سیستم گرمایشی بازار تبریز در اولویت
ساخت شیرآلات فوق هوشمند در کشور
بزرگترین نیروگاه بادی کشور راه اندازی می شود
انگلیسی ها به سختی خانه ی خود را گرم می کنند
هزینه گرم کردن منازل یونانی ها
سیستم کنترل زمان کارکرد موتور خانه شوفاژ
مخترع سقزی سیستم کنترل زمان کارکرد موتور خانه شوفاژ را طراحی کرد . فاروق محمد امینی اظهار داشت : سیستم کنترل زمان کارکرد موتور خانه شوفاژ ، با استفاده از یک دستگاه MINI PLC عملکرد یزمانی موتور خانه شوفاژ را به صورت اتوماتیک کنترل میکند . وی افزود : با اعمال تنظیمات دلخواه می توان زمان کارکرد موتورخانه شوفاژ را در ساعات مختلف ایام هفته تعیین و به این ترتیب سیستم کنترل زمان کارکرد موتور خانه شوفاژ در یایان وقت اداری الکتروپمپ های گردش آب را خاموش کرده و از تلفات انرژی و مصرف سوخت اضافی جلوگیری می کند .
مخترع سقزی بیان کرد : با نصب این سیستم بروی موتور خانه شوفاژ می توان سیستم گرمایشی ادارات را حدود 80 تا 90 ساعت در هفته خاموش و در حالت آماده به کار نگه داشت . امینی یاد آور شد : صرفه جویی در مصرف انرژی به میزان حداقل 50 تا 60 درصد از جمله مزیت های این سیستم کنترلی است . وی به روشن شدن سیستم موتورخانه و راه اندازی الکتروپمپ ها از ساعت شش صبح تا پایان وقت اداری اشاره کرد و گفت : در روزهای شنبه تا پنج شنبه بعد از پایان وقت اداری سوئیچ به حالت  آماده به کار باقی مانده و سیستم موتور خانه خاموش می شود .
وی اظهار داشت : با پایان وقت اداری در روزهای پنج شنبه سوئیچ به حالت آماده به کار باقی مانده ولی سیستم موتورخانه خاموش و در ساعت شش صبح روز شنبه موتوخانه به صورت اتوماتیک و خودکار روشن می شود . محمد امینی افزود : به منظور جلوگیری از یخ زدگی الکتروپمپ ها در بازه زمانی پنج شنبه تا صبح شنبه یک ساعت دلخواه برای روشن و خاموش شدن پمپ ها در سه شیفت تعریف و سیستم در این ساعت ها به صورت خودکار روشن و بلافاصله خاموش می شود .وی بیان کرد : تنظیمات سیستم باید به صورتی انجام شود که در زمانی که سوئیچ الکتروپمپ ها به حالت آماده به کار هستند ،مشعل ها خاموش نشوند تا دمای آب موجود در دیگ ها نرمال باقی بماند.
سامانه کنترل هوشمند موتورخانه بومی شد
سامانه کنترل هوشمند موتورخانه در مرکز رشد دانشگاه کاشان طراحی و ساخته شد . منعم زاده معاون پژوهشی دانشگاه کاشان گفت : بلور کاشانی این دستگاه هوشمند را در مدت 9 ماه با 30 میلیون راله هزینه طراحی و تولید کرده است . مدیر عامل شرکت هوپاد گستر صنعت کاشان و سازنده دستگاه هم گفت : دستگاه کنترل هوشمند موتور خانه مجهز به حس گرهای دما ، رطوبت و گاز است .
بلور کاشانی افزود : این دستگاه مجهز به دو پنل است که یک بخش آن داخل موتور خانه و بخش دیگر در اتاق مدیریت نصب می شود و فرد می تواند و فرد می تواند از طریق انتقال پیام و اینترنت تنظیمات دستگاه را انجام دهد . مخترع دستگاه گفت : این سامانه قادر است به صورت هوشمند دمای ساختمان را با دمای محیط تطبیق دهد وی گفت : دستگاه طراحی شده با کنترل خروجی های گاز،دما ورطوبت از بروز حادثه جلوگیری می کند . پژوهشگر مرکز رشد دانشگاه کاشان قیمت این دستگاه رابا یک سوم مشابه خارجی آن اعلام کرد و افزود : مشابه خارجی این دستگاه را شرکت زیمنس آلمان ساخته است .با این تفاوت که تک نفر است و برای تنظیم دما ، گاز و رطوبت نیاز به کاربر دارد .
تامین سیستم گرمایشی بازار تبریز در اولویت
معاون رئیس جمهور در اجرای قانون اساسی گفت : میراث فرهنگی آذربایجان شرقی با برنامه ریزی های لازم مانع از اعمال تغییرات و تخلفات سلسقه ای در بازار شده و باید تامین سیستم گرمایشی آن نیز در اولویت طرح ها قرار گیرد .
حجت الاسلام سید محمد رضا میر تاج الدینی در بازدید از اتمام مرمت بخش های سوخته بازار تبریز ، با تاکید بر لزوم سرعت بخشی به تامین سیستم گرمایشی  بازارجهانی تبریز گفت : اجرای منطبق بر بافت سنتی سیستم گرمایشی ، تهویه و فاضلاب در این بازار تاریخی اقدامی قابل   تقدیر است .
معاون رئیس جمهور در اجرای قانون اساسی ، سرعت بخشیدن برای مرمت بخش های آسیب دیده از حادثه آتش سوزی بازار را اقدامی قابل تقدیر دانست و تصریح کرد : خوشبختانه در باز سازی ها تمام مشکلات پیشین این بازار برطرف شده و اکنون شاهد نمایی زیباتر از قبل در این بخش از بازار جهانی تبریز هستیم .
ساخت شیر آلات فوق هوشمند در تبریز
مبتکر شهرکردی شیرآلات فوق هوشمند ساختمانی ساخت . فناوری سنجش استاندارد آب ، فناوری تولید و ذخیره آب در منازل ، کدورت سنج ، ضد یخ زدگی ، تزریق ازن هنگام شستشوی میوه و سبزیجات و کنترل لمسی ، دستی و چشمی از قابلیت های این شیر آلات است .
رئیس دانشگاه شهر کرد گفت ک سعید سهرابی این شی آلات را با همکاری مرکز رشد و فناوری دانشگاه شهرکرد اختراع کرد . دکتر اسدی افزود : تنظیم درجه آب به درخواست مصرف کننده مهم ترینویژگی این اختراع نسبت به نمونه های مشابه است  
     بزرگترین نیروگاه بادی کشور راه اندازی می شود
مدیر عامل سازمان انرژی ایران گفت نیروگاه بادی منجیل در استان گیلان به عنوان بزرگ ترین نیروگاه بادی کشور ، تا چند ماه آینده تکمیل و به طور کامل راه اندازی می شود .
یوسف آزمودلی گفت : نیروگاه بادی منجیل قرار است سالانه 180 میلیون کیلووات ساعت برق تولید کند وی خاطر نشان کرد : مجموع برق تولیدی از انرژی های تجدید پذیر ، سالانه 300 میلیون کیلو وات ساعت است که 180 میلیون آن در نیروگاه منجیل تولید خواهد شد . مدیر عامل سازمان انرژی های نو ایران با اشاره به پیشرفت فیزیکی طرح افزود تا کنون بیش از70 مگاوات نیروگاه بادی در منجیل نصب شده که برای تکمیل پروژه نصب شده که برای تکمیل پروژه ، نصب 35 توربین باقی مانده است که 10 توربین آن در حال نصب و 25 توربین دیگر به علت عدم تامین پره تا کنون معطل مانده است . وی گفت به دنبال آن هستیم تا مواد اولیه مورد نیاز را در داخل کشور که احتمالاً 506 ماه به طول بینجامد ، ضمن حل مشکل به وجود آمده ، خط تولید پره توربین بادی هم در داخل کشور خواهد شد .
انگلیسی ها به سختی خانه خود را گرم می کنند
گزارش سالانه یکی از نهادهای دولتی انگلیس حاکی از افزایش شمار شهروندانی است که در تامین هزینه انرژی برای گرم کردن خانه های خود مشکل دارند .
بهای انرژی در انگلیس باعث شده تا شمار انگلیسی هایی که با فقر انرژی دستو پنجه نرم می کنند ، افزایش یابد بر اساس گزارش سالانه یکی از نهاد های دولتی که امروز منتشر کرده است . به دنبال افزایش هزینه های انرژی ، بیش از 300 هزار تن از شهروندان انگلیسی برای گرم کردن خانه های خود با مشکل مواجه هستند . آخرین دور تعیین بهای انرژی به بیشترشدن میانگین ارقام سالانه قبض های انرژی در حدود 7 درصد برای مشتریان مستقیم منجر شده است . در شرایطی که یک خانواده 10 درصد از درآمد خود را برای گرم کردن خانه اختصاص می دهند ، در پرداخت هزینه های انرژی فقیر محسوب می شود . به این ترتیب حدود یک چهارم از خانواده های انگلیسی یا بیش از 6/5 میلیون در این رده قرار می گیرند .
هزینه گرم کردن منازل یونانی ها
گرم کردن خانه ها در یونان به امری لوکس و هزینه دار تبدیل شده است .
بسیاری از یونانی ها که با افزایش هزینه های زندگی و کاهش درآمد روبه رو شده اند ، با شروع فصل سرما برای گرم کردن خانه های خود با مشکل مواجه شده اند . زیرا در یک سال گذشته بهای سوخت خانگی همانند سایر انواع سوخت افزایش یافته است . هم اکنون بسیاری از یونانی ها به فکر استفاده از سایر وسیله های گرمازا همچون چوب برای سوزاندن در شومینه افتاده اند . زیرا چوب بسیار ارزان تر است .
مسئول یک جایگاه توزیع سوخت در آتن گفت : تقاضای مردم برای خرید سوخت خانگی کاهش یافته است و ما باید در انتظار سرمای شدید بمانیم تا تقاضای ها افزایش یابد . وی افزود میزان سفارشات برای خرید سوخت خانگی کاهش یافته است و ما باید در انتظار سرمای شدید بمانیم تا تقاضا ها افزایش یابد . وی افزود میزان سفارشات برای خرید سوخت در مقایسه با پارسال 20 تا 25 درصد کاهش یافته است . یونانی ها امیدوارند زمستان ملایمی در پیش داشته باشند تا مجبور نشوند خانه های خود را با سوخت گران گرم کنند .