معرفی تجهیزات جدید از سر تا پا
بوت ( چکمه ها ) ، کلاه ها و دستکش ها هنوز همابزار های بسیار مناسبی در بحث ایمنی هستند و بهره گیری از آنها همچنان ادامه دارد به طوری که سازندگان ، تولید نمونه های کار آمد و ایمن تر را توسعه داده اند ، زیرا که این تجهیزات قسمت های حساس و آسیب پذیر آتش نشان ها را در برابر آتش محافظت می نمایند . با توجه به تمام صحبت های فوق در ادامه با تجهیزات جدید آشنا خواهید شد :
بوت یا چکمه های چند منظوره
ROSENNABAUER به بوت های کوتاه جدید Twister-cross با محور کلاس C که برای تمام عملیات های اطفاء حریق و نجات مناسب می باشند ، دست یافته است ، این بوت ها اعتبار نامه EN15090:2012F2AH13 CIANSRA را به جای 280 میلی متر طول محوری که در استاندارد استرالیایی OBFV-RL KS-06 قید شده است ، به خود اختصاص داده است .
این کفش ها با بهره گیری از پوشش های پنبه ای و نرم در داخل کفش و پوشش چرمی بسیار منعطف راحتی کاربر را فراهم می نمایند . علی رغم ارتفاع تنها 190 میلی متر ، چکمه ی Twister-cross ، بالاترین کلاس ایمنی در عملیات های اتفاء حریق را دارد و یکی از کمیاب ترین چکمه های کوتاه موجود در بازار است . این چکمه همچنین برای حملات داخلی نیز مناسب هستند . جاسازی فولاد برای محافظت از قوزک و محافظ انگشتان ، مانع از آسیب دیدگی پا می شوند . به علاوه ، المان های ضربه گیر حتی زمانی که شلوار روی آن ها را می پوشاند با حداکثر کارایی عمل می نمایند .
چکمه های Twister-cross در سایزهای مختلف موجود می باشند . پوسته ی Sympatex و چرم هیدروفوبیک موجب شده اند که Twister-cross ، خاصیت ضد آب ، ضد انتقال ویروس و مانع فوق العاده ای برای نفوذ دیگر مایعات را داشته باشد . کفه ی چند لایه با بالش های هوایی که میان این لایه ها قرار دارند ، عایق بندی بسیار مناسبی را در مقابل نفوذ سرما و گرما فراهم نموده است . این چکمه ها وزن بسیار کمی در حدود 2و 2 کیلوگرم دارند . برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه نمایید .   
                     www.rosenbauer.com
بوت های گشاد
HAIX محصول نو آورانه و بسیار موفق اش ، یعنی بوت های آتش نشانی Slip-on گشاد را معرفی نمود . بوت های آتش Hero vario همین شرکت از جهت انعطاف پذیری بسیار زیاد و بدون درزهای مشکل ساز ، بسیار نرم و به راحتی پوشیده می شوند و در صورت نیاز به سرعت در آورده می شوند . به کارگیری قابلیت خمیدگی در قسمت های مختلف در کنار کفه ی فوقانی و پاشنه چکمه های Hero slip - on را به مدل فوق منعطف وراحت مبدل نموده است به طوری که پا به راحتی می توان زانو را خم کرد .
گذشته از چرم ضد آب و تنفس پذیر که رطوبت اضافی از آن خارج می شود ، فناوری ورقه ورقه Crosstech در آستر دوزی آن در نظر گرفته شده است .آستر دوزی بسیار مقاوم در برابر آب و همچنین خون و دیگر ترشحات بدنی می تواند مانع نفوذ ویروس ها و انواع بیماری ها به بدن گردد و جان فرد را در مقابل مواد شیمیایی حفظ می نماید .
موادی که در این چکمه مورد استفاده قرار گرفته است مانع از عبور سرما یا گرما می گردند که این امر برای آن دسته از کاربرانی که در محیط های داخلی و خارجی فعالیت می کنند مفید خواهد بود . قابلیت بازتاب نور خورشید این چکمه ، گرمای حاصله از نور خورشید را جذب نمی نماید و حتی نتیجه ی عکس دارد ، یعنی با بازتاب خورشید ، داخل بوت خنک تر هم می شود . این کفی در این بوت ها قرار داده شده و رطوبت را به خوبی جذب می نمایند و راحتی پا را چند برابر می نمایند . همچنین قابل تعویض هستند یا حتی در صورت لزوم می توان آن ها را شست .
این بوت ها با پوشش پلاستیکی فشرده ، مقاوم در برابر سائیدگی و خراش با ویژگی های پیشرفته ی دیگر به بازار ارائه شده است . کفه ی این چکمه ها به گونه ای دندانه دار طراحی شده اند که می توان روی سطح صاف و صیقلی چون یخ ، برف و روی آب به راحتی بدون نگرانی از لیز خوردن قدم برداشت . در حال حاضر هیچ محصولی در بازار مقاومت فوق العاده بالا در برابر حرارت بالا ، محافظ پنجه و پاشنه ، کفه ی نردبانی و پله پله ، عایق بسیار مقاوم حرارتی و در آخر مقاومت در برابر مواد نفتی و بنزین را ارائه ننموده است .
محافظ های قوزک پا و نوارهای منعکس کننده ایمنی بیشتری را فراهم می سازند . محافظ لاستیکی پنجه ی پا مانع پوشیدن بوت می شود اما با استفاده از رکاب بسیار قوی و بلند بوت به راحتی می توان این مشکل را حل کرد . برای اطلاعات بیشتر به www.haix.com مراجعه نمایید .
کلاهک های جدید - کامل کننده ی شلوار و کت های آتش نشانی
  BRISTOL UNIFORMS به تازگی به کلاهک های آتش که پوشش های داخلی هستند ، دست یافته است . تعریفی که کارخانه از این محصول دارد به عنوان " بهترین محصول کامل کننده ی کت ها و شلوارهای ویژه ی آتش نشانی " است . این کلاهک های جدید در دو رنگ و طرح جدید موجود هستند .
کلاهک های آتش شماره یک این شرکت ، دو لایه اند ، در لایه ی داخلی از PB1GOLD RIB استفاده شده است و در لایه ی خارجی از Aramid Viscose کلاهک های آتش شماره دو مشکی هستند و با لایه دوتایی الیاف کربنیزه و para aramid تولید شده اند . هر دو محصول تحت استاندارد BS EN13911:2004 طراحی و ساخته شده اند . این محصولات بسیار راحتند ، سر و قسمتی از بدن را به طور کامل پوشش می دهند و عبور دهنده ی هوا نیز هستند . البته باید چند مورد دیگر را به مزایای کلاهک های جدید آتش اضافه نماییم : پوشیدن و در آوردنشان بسیار آسان است ، تمام ناحیه شانه و دور گردن را پوشش می دهند و خطر چرخیدن گردن در زمان پوشیدن دستگاه های اکسیژن را کاهش می دهد . انعطاف پذیری و سازگاری پارچه ای این کلاهک ها ، امنیت و ایمنی کامل در زمان عملیات  را تضمین می نماید . برای اطلاعات بیشتر به سایت www.bristoluniforms.com مراجعه نمایید .